Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


Monika, 13. 5. 2014
Dobry den, po odbere krvi sa mi v zile v laktovej jamke urobila malinka tvrda hrcka(pri vytahovani ihly mi zila asi podtiekla krvou, lebo to riadne stipalo). Nie je to modrina, je to uz od odberu 2 tyzdne. Zilu som mala aj opuchnutu, to mi postupne prechadza a boli ma len minimalne. Je mozne, ze ta mala tvrda hrcka je trombus (krvna zrazenina)? Od lekara(obvodny) mam naordinovany len krem Heparoid. Postacuje taka liecba? Hrozi mi nieco? Som tehotna v 30tt. Dakujem za radu.

Mohlo sa stať, že sa po odbere krvi miesto vpichu mierne zapálilo a vznikla malá krvná zrazeninka. Pokiaľ sa to nezhoršuje, nerozširuje ale naopak zmierňuje, je liečba postačujúca. Z tohto hľadiska nepredpokladám nejaké ohrozenie.

petram, 5. 5. 2014
Dobry den, bola by som rada, ak by ste mi zodpovedali na moju otazku. Mam 21rokov a pri dlhom sedeni a nehybani nohami ma bolia zily pod kolenami. Teraz mam bolest casto, lebo studujem na univerzite a doma vela sedim a ucim sa.Pod kolenami mam presvitajuce zelene rozvetvene zily a miestami je tam aj fialova zilka. Obcas pri sedeni aj mam pocit hlbokeho nadychu. Neviem, ci sa mam touto bolestou pod kolenami (najma pod lavym) znepokojovat. Este by som chcela dodat, ze od detstva ma bolia kolena, nikdy nemozem pre to dlho cupiet a pri ohynani mi kolena vrzgaju. Nerobim ziadny sport, v zime obcas lyzovanie. Dakujem velmi pekne za odpoved.

Ak pozorujete, že sa bolesti objavujú pri dlhom sedení, robte prestávky. Na niekoľko minút sa postavte, poprechádzajte, urobte niekoľko cvikov dolnými končatinami. Pri sedení meňte polohu dolných končatín. Nemajte stále nohy spustené, vykladajte si ich vyššie. To všetko zlepšuje odtok krvi z dolných končatín, ktorý je pri sedení spomalený. Spomalenie toku krvi a jej hromadenie najmä v oblasti predkolení spôsobuje pocit ťažkých nôh, opuchy a bolesti dolných končatín. Bolesti kolien nie sú typickým príznakom žilového ochorenia. Viac by Vám v tejto súvislosti povedal ortopéd po odbornom vyšetrení.

MARIAFLESCH, 4. 5. 2014
Mam,82 r.pred dvoma rolmi mi bola dialogistikovana neuropatia.Nemam cukrovku,nepijem, nefajčim lNasadene lieky mali vedľajšie učinky,preto som s liečbou prestala.Mam broblemi najme v noci.Ťažke nohy,čo ma zobudza v spanku.Nekedy,citim mravenčenie a najpodstatnejšie považujem problem ohybania nôh v narte na kotnik.Citim ako cudzie nohy.Teraz z 3 na 4.maja sa mi stala nepochopitelna bolesť.Najprv trpnutie jednej,potom aj druhej nohy čé masirovanim som dostatočne zvladla,ale na to z nepochopitelných dôvodov má chytila preukrutna bolesť,čo som doposial nepoznala.Bez medikamentov som to zvladla .Rano som vstala bez problemou aj celý deň som ako by sa nič nestalo.Nie som s tých čo každým pichnutim utiekaju za lekarom,tak opisujemtakto moj broblem a budem Vám povďačna za odúpoveď.
Vopred Vám ďakujem

Vaše ťažkosti môžu mať kombinovanú príčinu. Mravenčenie bude najskôr prejavom neuropatie. Pre neuropatiu je typické aj to, že ťažkosti sa zhoršujú v noci. Neviem nakoľko Vám bolo vysvetlené, o čo pri neuropatii ide. Pri tomto ochorení poškodenie nervových zakončení zapríčiňuje, že pacient pociťuje rôzne vnemy (mravenčenie, pálenie, pri obyčajnom dotyku bolesť) v postihnutej oblasti. Liečbu vedie neurológ. Pri nežiadúcich účinkoch lieku ho možno zameniť za iný. Bolesti lokalizované do oblasti kĺbov bývajú najčastejšie následkom zmien a opotrebovania kĺbových štruktúr. V prípade pocitu ťažkých nôh sa môže jednať o ochorenie žilového systému. V liečbe sa podáva Detralex, cez deň je vhodné nosiť zdravotné kompresné pančuchy a ak sa dá, dolné končatiny polohovať do zvýšenej (vodorovnej) polohy.

hanna, 3. 5. 2014
opuchaju mi nohy.V noci ma bolela cela noha najma v lytku akoby som tam mala hrču. Rano odrazu začala strašna bolest a krč v tom lytku lavej nohy-ža mi vyhrkli slzy od bolesti- nevedela som čo mam robit. Krč trval tak pol minuty....ale trvalo to akoby večnost a ta strašna bolest...Co by ste mi odporučili??

Podľa Vašich údajov a bez vyšetrenia je veľmi ťažké určiť príčinu kŕčov. Kŕče dolných končatín spôsobuje žilové ochorenie (preto aj názov kŕčové žily) ale aj svalové ochorenia alebo zmeny na chrbtici. Navštívte svojho všeobecného lekára a on Vás na základe svojho vyšetrenia odošle na niektorú odbornú ambulanciu.

30. 4. 2014
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať.Asi mesiac beriem raz týždenne methotrexate -liečim sa na reumu-a pred štyrmi dňami ma začalo páliť na ľavom stehne zo zadu a aj mi mierne opúcha.Chcela by som sa spýtať,či to môže byť spojene s užívaním daného lieku.Ďakujem Monika.

Podľa dostupných informácií sa Vami popisované ťažkosti medzi nežiadúcimi účinkami methotrexatu neuvádzajú. Tento liek sa v angiológii nepoužíva, preto s ním nemám skúsenosti. Mali by ste stav prekonzultovať s Vašim reumatológom, ktorý liečbu methotrexátom zahájil.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  1 - 5   6 - 10   11 - 15   16 - 20   21 - 25   26 - 30   31 - 35   36 - 40   41 - 45   46 - 50   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 36857 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu