Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


Farkasova, 11. 10. 2013
Mala som zapal povrchovej zily,absolvovala som vysetrenie na Dopler sono,a vnutorne zily mam v poriadku,na zapal zily som mala predpisane antibiotika,stale beriem Detralex,teraz musim absolvovat dlhy let 8 hod.na sluzobnu cestu,doktor mi predpisal Clexane,a moja otazka ci to uz nie je vela ked uzivam Detralex 2 tabl.rano,a na let pouzivam aj Xanax na nervozitu,ktoru vzdy mam pri letoch.Moja otazka znie ci musim si dat pichnut aj Clexane ked uz dva tyzdne beriem Detralex,a ci je vobec mozne zkombinovat Clexane a Xanax?Dakujem za odpoved.

Dobrý deň. V súvislosti s cestovaním sú známe prípady tzv.cestovnej trombózy. Ak ste prekonali zápal žily, je u vás vyššie riziko trombózy a preto je vhodné, aby ste si aplikovali Clexane ako vám bolo doporučené. Stačí jednorazovo, 2-3 hodiny pred cestou. Každý z liekov, ktoré uvádzate má iný účinok a navzájom sa neovplyvňujú. Dlhodobé užívanie Detralexu je u vás vhodné ako prevencia, aby sa neopakovali zápaly žíl.

Ivana66, 11. 10. 2013
Dobrý deň, po artroskopii kolena som dostala hlbokú vnútornú trombózu, po liečbe fraxiparinom 1 ml teraz beriem už 14 dní Xarelto 20mg. Dnes mi auto privrelo nohu v kotníku a chcem sa opýtať, či ma to môže nejako ohroziť, myslím, či môže dôjsť k nejakému vnútornému krvácaniu a pod.
Ďakujem

Či ku krvácaniu došlo alebo nie, možno posúdiť len pri vyšetrení, nedá sa spoliehať na mieru pravdepodobnosti. Faktom je, že riziko je u Vás vyššie - ako u každého pacienta, ktorý užíva tzv.antikoagulačnú liečbu - vo Vašom prípade Xarelto, preto by ste mali absolvovať vyšetrenie na úrazovej ambulancii.

adka01231, 1. 10. 2013
Dobrý deň, 17 rokov sa trapim s opuchom PDK,konečne keď som sa dostala na vyšetrenie lymf.systemu kde mi zistili sek.lymfadem,v korelacii s poklesom semikvantitativnych parametrov vo faze kludovej a pozatazovej.PDK je toho času vcelku v norme.Chcem sa opytat je potrbne sa liečiť aj v nejakej ambulancii? Obvodna lekarka mi povedala že nevidi dôvod na to,že je to v norme.Mám si dať deku ponohy a za dva dni to prejde.Takto spím uz veľmi dlho a noha opucha stale,a boli. Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň.
Podľa môjho názoru by ste rozhodne mali byť vyšetrená a následne pravidelne sledovaná na angiologickej ambulancii. V súčasnosti má liečba lymfedému niekoľko súčastí - liek, elastická kompresia - zdravotná pančucha a lymfodrenáž.

20. 9. 2013
lekár mi predpisal lieky Detralex a chcela by som sa opytat ci by sa tieto lieky nedali nahradit neakym lacnejsim liekom (popri detralexu uzivam aj ine lieky ako je lagosa warfarin a nolpaza)trpim totiz trombozou...za odpoved vopred dakujem...s pozdravom

Okrem lieku, ktorý Vám lekár predpísal, nie sú na Slovensku k dispozícii iné preparáty v kategórii lieku, ktorých účinnosť by bola podložená tzv. medicínou dôkazov - dostatočným rozsahom rôznych predklinických a klinických skúšaní.

Jana, 20. 9. 2013
Dobrý den, mám 43 rokov, a opuchajú mi nohy v členkoch, niekedy ich mám počas celého dňa, niekedy vôbec nie, všetky vyšetrenia mám v poriadku, či už obličky, cievy, štítnu žľazu, srdce atď, a vkuse ich mám opuchnuté - väčšinou, aby ma členky neboleli, beriem ketonal, ktorý mi tlmí bolesť, obvodný lekár iba pokrčí plecami a prepočuje moje problémy, niekedy mám bolesti silné , inokedy mám strpnuté lýtka a členky, to tiež ako kedy, nemôžem si kupiť ani poriadnu obuv, iba o číslo väčšie topánky, aby som ich vlastne pre opuchy obula. detralex mi už vôbec zaberá, a niekedy mám pocit, že po ňom sa mi opuch ešte väčší, čo by som mala brať ako lieky resp. akého špecialistu by som mala navštíviť. Vopred ďakujem.

Dobrý deň.

Podľa toho, čo píšete, máte urobených už niekoľko vyšetrení. Nepíšete ale, či súčasťou cievneho vyšetrenia bola aj sonografia - niekedy pacient nemusí mať viditeľné krčové žily ale sonograficky možno zistiť zmeny na cievach. Tiež by som ešte zvažovala ortopedické a reumatologické vyšetrenie zamerané na vylúčenie nejakého ochorenia postihujúceho kĺby.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  101 - 105   106 - 110   111 - 115   116 - 120   121 - 125   126 - 130   131 - 135   136 - 140   141 - 145   146 - 150   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 69974 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu