Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


Norbert, 26. 4. 2012
Dobrý deň. mam 23r Potreboval by som poradiť.. Mám takéto ťažkosti mám bolestí nôch ale to veľmi že veľmi ťažko sa to opisuje sú to bolesti nôch od bedrových klbou až dole, sú to veľmi nepríjemné bolesti keby som mal neuveriťelne TAZKE nohy , sú to nepríjemné bolesti liezol by som po stene..a niekedy už to prechádza my aj na ruky a taký čas neviem čo mám robiť a musím si zobrať aspoň nejaký krém aby som si začal masíroval nohy..môžú byť príznaky na zápal žil alebo niečo podobné? viete my poradit...prosím vás velmy pekne..prijemny den..

Z popisu naozaj ťažko jednoznačne určiť príčinu Vašich ťažkostí - ak sa pocit ťažkých nôh objavuje navečer po statickej záťaži, dlhom státí či sedení a pomôže Vám studená sprcha, vyloženie končatín a pod., môže ísť o prejavy žilnej nedostatočnosti, vtedy by mali pomôcť venofarmaká, ktoré zmiernia ťažkosti / dostanete ich v lekárni ev.ich predpíše Váš lekár/, ako i nosenie preventívnych podporných punčoch pri dlhom státí či sedení. Ak sú však ťažkosti v súvise v s chôdzou, od bedrových klbov nadol, môžu byť spôsobené prípadne i problémami s chrbticou či klbami a je potrebné vyhľadať Vášho praktického lekára, ktorý to posúdi.

Soňa, 15. 4. 2012
Dobry den,
chcela by som sa opytat, v poslednej dobe ma palia a mam stale opuchnute nohy na slapach, ale len prsty a pod nimi tie velke podusticky. V noci mam casto krce v lytkach. Rano sa budievam opuchnuta, tvar aj prsty na rukach. Mam sedavu pracu. Hladam na internete odpoved, co mi to moze sposobovat, popripade, co na to, aby to polavilo, ale nikde som nenasla takyto problem. Mozno pomozete vy. Dakujem.

Ak pracujete v sede, funkčné preťaženie žilného a lymfatického systému môže zvýrazňovať opuchy chodidiel - skúsiť si nasadiť venofarmaká / napr.Detralex/ a kúpte si preventívne podporné podkolienky a noste ich aspoň v práci.Ak máte ale opuchy i prstov rúk a tváre, potrebujete interné vyšetrenie - je potrebné vylúčiť ochorenie obličiek, štítnej žľazy a pod.

andrea, 12. 4. 2012
Dobry den,chcela by som sa poradit s vami,moj otec ma 52rokov a teraz mu nastaly zdravotne problemy....hlavne sa to tyka koznych bolestivych vredov,stale sa mu niekde objavi,ide na chirurgiu,rozrezu mu to a to je vsetko...ale problem je v tom,ze sa mu skoro kazdy den stale objavi na inom mieste...chcela by som vediet,ci to netreba niejako inac preliecit,aby zmizli,aòlebo popripadne niejake testy na krv,neviem,aby sme zistili ze preco je to tak...mozno ma niejaky vnutorny zapal niecoho,dakujem,prosim odpovedzte mi na moj mail andrea1910@azet.sk,dakujem mozno vy nam pomozete

Defekty,ktoré popisujete / ak podľa chirurga vyžadujú incíziu,t.j.narezanie/ pravdepodobne nie sú cievnej etiológie, môže ísť naozaj o infekciu, ktorá sa roznáša po koži alebo je celková. Prípadne sa poraďte i na dermatológii a bolo by vhodné urobiť i krvné testy na celkové známky zápalu príp. i na imunitu. Z rany - podľa lokálneho nálezu - je možné zobrať ster na kultiváciu a podľa výsledkov rozhodnúť o preliečení. Ak nejde o hnisavé ložiská, chirurg iste zváži potrebu cievneho vyšetrenia.

Jana Doložilová, 11. 4. 2012
Dobrý deň, pred rokom mi operovali varixy ľ. dolnej končatiny (Cockett II). Mám TRVALO užívať Detralex.
Prosím Vás o radu, či nie je nejaká adekvátna substitúcia k tomuto lieku, pretože - hoci doplatok naň bol vysoký (11 EUR), teraz od apríla ho ešte zvýšili na 500 (bývalých) Sk/mesiac.
Mám štyri deti - naozaj sa mi zdá amorálne, aby Ministerstvo zdravbotníctva nebralo ohľad na ľudí. Viem, že tento liek užíva mnoho pacientov. A keď ho prestanú brať, tak sa im zdravotný stav zhorší, čo budú následne len ďalšie a ešte vyššie výdavky pre zdravotné poisťovne.

Aj nás, ktorí liečime pacientov so žilnými ochoreniami, tento stav mrzí.Ak ste však po operácii, pravdepodobne stačí po väčšinu roka dodržiavať režimové opatrenia - denne chodiť na prechádzky, občas plávať, bicyklovať a pod., večer si nohy sprchovať chladnou vodou a nosiť kompresívne punčochy - ak nemáte už veľké hmatateľné varixy, možno postačia slabšie preventívne, ak máva zvyšné varixy a príp.i kožné zmeny, pokračujte v nosení liečebnej kompresie, ktorú Vám máš cievny lekár predpíše. Venorafmaká doporučujeme pacientom najma v lete, kedy predsa len je tolerancia kompresie horšia a vždy, keď sa objavia ťažkosti, bolesti , krče a pod. Môžete skúsiť i lacnejšie venofarmaká, ktoré ponúkajú v lekárni, ak vám nepomôžu , tak si nasaďte Detralex aspoň na obdobie s výraznými ťažkosťami či pri záťažových situáciách - cestovaní a pod..

peterwild, 11. 4. 2012
Dobrý deň, pani doktorka, pán doktor,
prosím, mohli by ste apelovať na novú ministerku zdravotníctva, aby sa znížili doplatky za Detralex?
Veď taká suma každý mesiac je naozaj veľký zásah do rozpočtu bežného človeka. A, žiaľbohu, adekvátna náhrada za tento liek
u nás nie je.
Vopred ďakujem.

Angiologická i cievnochirurgická spoločnosť tento stav pripomienkovali na príslušných miestach, žiať, viac nie je v naších silách. Dúfajme, že sa podarí zlepšiť finančnú dostupnosť detralexu, nakoľko najmä pri pokročilých štádiách chronického venózneho ochorenia ho naozaj menej účinné preparáty nenahradia.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  151 - 155   156 - 160   161 - 165   166 - 170   171 - 175   176 - 180   181 - 185   186 - 190   191 - 195   196 - 200   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 44052 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu