Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


ivka, 16. 3. 2014
Dobrý deň, absolvovala som sklerotizáciu žiliek, chcem sa spýtať, či můžem navštíviť vacushape. Ďakujem.

Podľa mojich vedomostí je Vacushape kontraindikovaný pri zápaloch žily prekonanom kedykoľvek v minulosti. Nakoľko po sklerotizácii na sklerotizovaných žilkách prebehne vlastne neinfekčný zápal, tento prístroj by som Vám nedoporučovala.

zuzana, 11. 3. 2014
Dobrý deň, chcem sa opýtať s čím presne môže súvisieť môj problém s pichavou(ihličkovou) bolesťou na vnútornej strane kolien a hornej časti lýtok pri dlhšom státi, bolesť pociťujem hlavne v období keď pravidelne nerozcvičujem nohy (posilňovacie cviky na nohy, chrbticu, beh...), ak cvičím nohy nebolia pri státi. Keďže mám sedavé zamestnanie stáva sa že zanedbám cvičenie...Chcem sa preto opýtať s čím konkrétne súvisí môj problém a ako inak by sa ešte dalo predchádzať bolesti, mám 29 r., problém mám cca. 7rokov
ďakujem za odpoveď

Podľa popisu sa jedná najpravdepodobnejšie o problém s kolenným kĺbom, preto by ste mali navštíviť ortopedickú ambulanciu.

Mária, 10. 3. 2014
Dobrý večer. Poprosím o radu. V novembri m.r. som překonala ružu na nohe. Bola som hospitalizovaná v nemocnici, na kožnom oddelení. Noha bola v zápale a na dvoch miestach pretekala číra tekutina. Po doliečení, okrem toho, že je noha fialovej farby, neboli ma, ale je stále opuchnutá a tvrdá, hlavne v lýtku a pod kolenom. V noci mi odpuchne. Natieram ju Calciovou masťou. Na riedenie krvi užívam Aspirin Protect. Som nespokojná a bezmocná. Mám 72 rokov. Za radu ďakujem.

Po prekonaní erysipelu (ruže) môže zostať koža na postihnutom mieste zmenená. Za tieto zmeny a opuch je zodpovedné poškodenie lymfatických ciev so spomaleným odtokom lymfy(miazgy, tkanivového moku). Preto okrem ošetrenia kože by ste mali užívať lieky na zlepšenie lymfatického odtoku - Detralex a končatinu bandážovať elastickým obväzom.

Katarína, 24. 2. 2014
Dobrý deň ,chcela by som sa spýtať mam boľavé nohy ľavú viac v oblasti lýtka veľmi to bolí mam pár vlasočnic na nohach na ľavej viac užn 5dni mam bolesti, krče do ľavej nohy nemôžem spávať , chodím v bolestiach a veľmi obmedzene v noci mavam krče tie su aj cez deň som spotena počas spanku ako by som mala teplotu stalo sa mi že som mala zimnicu v noci som sa zobudila na strašnu zimu a celá som sa triasla.Beriem antikoncepciu už vyše roka a fajčím do 5 cigariet denne niekedy aj menej.Navštívila som obvodnú lekárku ktora tvrdí že to môže byť zapal vnutornej žili nasadila mi Fraxiparíne 3xdenne 0,4 čo ďalej nepotrebujem nejake cievne vyšetrenie ta bolesť je hrozna v rodine mame trombozu ma ju sestra a mamka je po operacii krčových žil.ˇakujem za radu.

Antikoncepcia spojená s fajčením je známym rizikovým faktorom vzniku žilovej trombózy. Ak sa navyše trombóza vyskytla aj vo vašej rodine, mali by ste absolvovať cievne vyšetrenie.

Lenka, 19. 2. 2014
Dobrý deň,
sústavne mi puchne pravá noha v oblasti členka. Tento problém sa prejavil už počas tehotenstva, avšak aj po pôrode (3.12.2013) mi táto noha stále puchne, väčšinou je to nebolestivé, no občas ma začne bolieť celá noha. Vedeli by ste mi v tomto smere poradiť - či mám absolvovať nejaké vyšetrenia alebo upraviť životosprávu?

Príčiny opuchu môžu byť rôzne. Je potrebné absolvovať aspoň cievne a reumatologické vyšetrenie.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  51 - 55   56 - 60   61 - 65   66 - 70   71 - 75   76 - 80   81 - 85   86 - 90   91 - 95   96 - 100   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 55849 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu