Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


Štefan, 18. 4. 2014
Dobrý večer prajem,
ako dlhoročný diabetik na inzulíne, kvôli ťažkostiam s nohami som pred pár rokmi absolvoval cievne vyšetrenie nôh s negatívným nálezom. Následne neurologickým vyšetrením sa mi diagnostikovala diabetická neuropatia a pridali sa ďaľšie lieky, ktoré ťažkosti z časti zmiernili. V súčastnosti časté krče, únava a ťažkosti s nohami (bez opuchu) sú dostatočným dôvodom, aby som Vás navštívil v našom meste pri Dni Zdravých žíl ? Treba sa objednať?
Ďakujem.

Neviem ako dávno ste absolvovali cievne vyšetrenie. Ako diabetik by ste ho mali absolvovať aspoň 1xročne. Cievne komplikácie postihujúce dolné končatiny sú pri diabete časté. Navyše pri neuropatii nemusíte pociťovať úplne typické príznaky nedokrvenia dolných končatín. Aj liečba je u diabetika komplikovanejšia, preto je určite potrebné cievne vyšetrenie zopakovať, ak máte nejaké ťažkosti.

evkanovakova, 18. 4. 2014
Dobry vecer. Prosim o radu. Uz asi tyzden ma bolia lytka cely den, (citim ich take napate) krce nepocitujem ani nemam viditelne krcove zily. Mam sedave zamestnanie, cca 10 hodin denne. Presuvam sa stale autom, ale cvicim aktivne vo fitcentre. Ale momentalne som cvicenie prerusila, (cca 1.mesiac) , z dovodu uzivania isoprinossinu na imunitu. Neviem,ale vraj by to mohlo byt sposobene neustalym pracovnym stresom. Dakujem za odpoved.

Vaše ťažkosti nie sú natoľko typické, že by sa podľa nich dalo jednoznačne určiť o aké ochorenie sa jedná. V takýchto prípadoch je potrebné urobiť viaceré vyšetrenia na odhalenie príčiny ťažkostí. Praktický lekár by vás mohol na základe svojho vyšetrenia odoslať na odborné ambulancie (angiologickú, neurologickú, reumatologickú)

Ivan Longauer, 18. 4. 2014
Poznáte program autobusu ,ktorý putuje po Slovensku a rád by som ho navštívil v našom meste -Martin?

Podľa mojich informácií bol autobus v Martine 16.4. a v Žiline 17.4. 2014. Program nájdete aj na tejto stránke.

17. 4. 2014
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď ráno vstávam a bolia ma nohy, ako keby som celú noc behala, mohlo by to súvisieť s ochorením ciev, alebo skôr s ochorením chrbtice, nevhodný matrac...? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

Ťažkosti, ktoré udávate, nie sú veľmi typické pre ochorenie ciev. Najskôr by som vylučovala chorobné zmeny na chrbtici alebo kĺboch dolných končatín. Odporučila by som Vám neurologické a reumatologické vyšetrenie.

anka16, 15. 4. 2014
Dobrý deň,
už pár dní ma trápi problém s pravou rukou. Mám bolesti v oblasti ramena, ktoré mi vyžaruje až do zápästia a tŕpnu mi prsty. Hlavne v noci sa tá bolesť prejavuje intenzívnejšie. Chcela by som sa opýtať, či to môže mať nejakú cievnu príčinu. Liečim sa na vysoký TK. Beriem Concor 1/2 R a Tenaxum V.
Vopred veľmi pekne ďakujem za poradenstvo. S pozdravom

Niekedy môžu byť takéto ťažkosti zapríčinené tzv. úžinovým syndrómom. Je to vtedy, keď kostné a svalové štruktúry v oblasti ramena stláčajú medzi nimi prechádzajúcu žilu, tepnu alebo nerv. Väčšinou v určitej polohe. Potvrdiť alebo vylúčiť sa tento syndróm dá pri cievnom vyšetrení. Ďalšími príčinami môžu byť zmeny ramenného kĺbu alebo aj krčnej chrbtice.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  51 - 55   56 - 60   61 - 65   66 - 70   71 - 75   76 - 80   81 - 85   86 - 90   91 - 95   96 - 100   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 69986 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu