Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


Marianna, 12. 8. 2013
Dobry den chcem sa opytat mam mamu ktpra ma 65 rokov uz dlhsi cas mala problem s obuchnutymi nohami boli sme pri viacerych lekaroch a akychkolvek vysetreniach a nic jej nezistili bola v bolestiach a na tabletkach. Po case opuch sam odisiel ale pred tyzdnom mala mama operaciu zlomeny krcok v stehne teraz je doma a zase jej opuchla ta noha a velmi ku tym doktorom ktori ju vysetrovali uz odmietam ist viete mi poradit prosim prip. Niekoho odporucit???

Dobrý deň.
Ak mama absolvovala operáciu pre zlomeninu krčku a teraz jej operovaná noha opuchla, rozhodne by mala mať urobené cievne vyšetrenie so sonografiou. U pacientov po tomto type operácií je vyššie riziko upchávania žíl - žilovej trombózy.

Anna, 4. 8. 2013
Som po operácii žíl už 3-tí krát aj raz som absolvovala sklertizáciu a mám aj tak problém s nohami hoci sa snažím nosiť aj pančuchy.Už mi očernievajú nohy a mám strach že sa otvoria .Čo by som mala robiť aby som sa s toho dostala?
Ďakujem
Salvová

Dobrý deň.
Neviem aký rozsah operácií ste mali robený, ani či pred operáciami bolo urobené sonografické vyšetrenie, aby sa odhalila príčina vzniku kŕčových žíl. Proces, ktorý vedie k vzniku krčových žíl je vlastne dlhodobo prebiehajúci zápal žilovej steny, ktorý sa operáciou neodstráni ale je možné ho ovplyvniť dlhodobým podávaním liekov. Pančuchy by ste mali nosiť každý deň. Neviem, kedy boli operácie robené, ale malli by ste navštíviť cievneho lekára, aby posúdil aktuálny nález na žilách a podľa toho Vám ponúkol možnosti riešenia.

Ela, 28. 7. 2013
Dobrý deň, mám 17 rokov. Z ničoho nič ma bolia nohy už dlhšiu dobu(cca 3roky) Bolia ma od kolena po chodidlo a na mieste niesu žiadne nezvyčajné žily ani opuchy. Ono lepšie povedať ťažko určiť aj to miesto, kde to presne bolí. Námaha alebo státie nemá na nohy vplyv. Ráno sa zobudím a nohy bolia do večera, niekedy bolesť ani nevnímam lebo som si zvykla no niekedy sú bolesti veľké. Masáž nôh vôbec nepomáha no často pomáha teplo-šúchanie nôh rukami aby sa zohriali alebo poriadne zabalenie do deky. Mohli by ste mi prosím poradiť, čo to môže byť a akého lekára by som mala vyhľadať ? Ďakujem !

Dobrý deň.
Ťažkosti, ktoré popisujete nie sú úplne typické pre nejaké ochorenie. Bolo by potrebné urobť niekoľko vyšetrení - reumatologické, cievne, neurologické a ďalej pokračovať podľa ich výsledkov.

misena, 25. 7. 2013
Dobry den, chcela by som sa spytat na trombozu v nohe. Otec ju ma, bol aj na cievnom dostal stahovaciu pancuchu a warfarin, ale ked ma pancuchu na nohe, tak mu je strasne zle, ma vysoky tlak. Co sa s tym da robit? Dakujem za odpoved.

Dobrý deň.
Elastická kompresia - teda sťahovacia pančucha je súčasťou liečby žilovej trombózy. Môže ale robiť problém napr.u pacientov s ochorením srdca, tepien a pod. Skúste ako alternatívu pančuchy použiť elastický obväz naviazaný od chodidla - prsty ostanú voľné až po stehno.

Jana, 18. 7. 2013
Dobrý deň.Mám 25 rokov a mám problém s opuchom chodidla na vankúšikoch pri prstoch.Mám to len na pravej strane.Mám tam hrozne tvrdú kožu a strašne to bolí hlavne po dlhšej chodzi.Chodím na prechádzky ale poslednú dobu ako sa mi prejavila táto bolesť tak prejdem max.pár metrov.Pred pár dnami som bola na dlhšej prechádzke asi 5km a už tretí deň nemožem stupiť na tú nohu.Prosím poradte mi čo mám robiť.
Ďakujem za vašu odpoveď.

Dobrý deň. Podľa toho ako svoje ťažkosti popisujete sa najpravdepodobnejšie jedná o nejaké zmeny na kostiach v oblasti chodidla - plochá noha, výrastky, ktoré sú potom opakovaným tlakom zaťažované a koža v tejto oblasti rohovatie. Pre riešenie Vášho problému by ste mali absolvovať vyšetrenie u ortopéda.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  51 - 55   56 - 60   61 - 65   66 - 70   71 - 75   76 - 80   81 - 85   86 - 90   91 - 95   96 - 100   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 20836 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu