Vstup pre odbornú verejnosť

Testy
Zoznam lekárov
Zoznam videí

Poradňa

Na vaše otázky odpovedajú:

MUDr. Eva Bojdová, angiologička

MUDr. František Žernovický, cievny chirurg

MUDr. Katarína Kmeťková, angiologička

MUDr. Katarína Vavrovičová, angiologička


 

UPOZORNENIE
Možnosť priameho zadávania otázky odborníkom je prístupná iba pre zaregistrovaných a prihlásených použivateľov. Ak už máte na portáli vytvorený svoj účet, prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky.

V prípade, že vlastný účet nemáte, môžete si ho pohodlne vytvoriť na stránke Nová registrácia

 


25. 12. 2013
Mám 49 rokov a už niekoľko rokov ma pobolievajú nohy, najpr to bolo len v noci ako keby som si na niečo tlačila, keď sa otočím bolesť prestane ale po čase sa musím otočiť lebo bolesť začne na tej strane kde ležím, pomáha mi na to chlad, ked si nohu vyložím na niečo chladné. Teraz ma už bolia nohy častejšie a hlavne ked vstávam zo sedu, pri dlhom státí mám veľké bolesti v kolenách a v chodidlách, nohy mi nepuchnú len ich cítim stuhnuté a ťažké. Zamestnanie mám sedavé a mám nadváhu.
Pred rokom som absolvovala niekoľkokrát lymfodrenáž a vtedy som cítila zlepšenie. Prosím o radu čo mám robiť a či to je žilové ochorenie.

Vaše ťažkosti sú veľmi pravdepodobne zapríčinené zmenami na chrbtici (stavcoch alebo medzistavcových platničkách). Pri určitej polohe môže dochádzať k dráždeniu periférnych nervov smerujúcich do dolných končatín, ktoré začínajú práve v oblasti driekovej chrbtice a vystupujú z miechy v priestoroch medzi stavcami. Bolo by vhodné, aby ste absolvovali neurologické alebo ortopedické vyšetrenie.

Lubica, 10. 12. 2013
Dobrý den, chcela by som sa spýtat ci by ste mi neporadili. Mám 26 rokov a v poslednej dobe ma strasne bolia nohy, ked chodim zacnu mi trpnut nohy, strasna bolest, musim si rychlo sadnut, lebo mam pocit ze spadnem. Bolia ma aj krize, Neporadili by ste mi na koho sa mam obratit prosim , pred pol rokov som bola aj na neurologii kvoli zavratom, no v tom case ma krize az tak neboleli, a na vysetreni mi povedali ze je vsetko v poriadku,, Vopred dakujem za odpoved,,

Dobrý deň.
Bolesť krížov a bolesť dolných končatín môžu spolu súvisieť. Vyvolávajúcou príčinou bývajú rôzne zmeny na chrbtici. Neviem nakoľko sa neurológ pri vyšetrení na tento problém zameriaval, keďže vtedy ste ešte nemali ťažkosti. Možno by bolo dobré neurologické vyšetrenie zopakovať. Ďalšou možnou príčinou sú zmeny na kĺbnych štruktúrach, ktoré rieši ortopéd.

Dominika, 9. 12. 2013
Dobrý deň, píšem v mene mojej mami, ktorá ma už niekoľko rokov stále opuchnuté nohy. Lieči sa na hypertenziu, pravidelne užíva lieky. Nohy jej opúchajú už naozaj aj viac ako 10 rokov a mňa to dosť trápi, nakoľko absolvovala rôzne vyšetrenia, avšak bez výsledku, lekári jej povedali, že to je normálne pri užívaní takýchto a pod. liekov. Pri skúmaní toho ako jej pomôcť som natrafila na Vašu stránku a s tým aj spojené ochorenie chronická žilová nedostatočnosť, kde symptómi, resp. príznaky sú pre ňu príznačné. Aký je postup pri takomto ochorení? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň.
Nepíšete, aké vyšetrenia Vaša mama absolvovala. Opuchy dolných končatín môžu byť príznakom chronickej žilovej nedostatočnosti ale aj iných ochorení. Môžu tiež vznikať ako vedľajší účinok jedného typu liekov na vysoký tlak krvi. Pri chronickej žilovej nedostatočnosti bývajú aj viditeľné kŕčové žily (ale nemusia byť). Pre opuchy je typické, že sa zhoršujú počas dňa a v priebehu noci sa zmiernia. Súčasťou liečby sú lieky s obsahom diosmínu a hesperidínu, elastické pančuchy. Pomáha aj polohovanie dolných končatín - opuchy sa zmierňujú, keď sú nohy vyložené vyššie. Vhodné je aj cvičenie cvikov cievnej gymnastiky. Vaša mama by mala absolvovať vyšetrenie u cievneho špecialistu.

Andrea, 8. 12. 2013
Dobrý deň,
pred 3 rokmi som mala trombózu a plúcnu embóliu a do žily v nohe mi implantovali 4 stenty a v súčastnosti nemám žiadne problémy. Užívam dlhodobo Vessel Due F a Mobivenal.
Chcela by som sa prihlásiť na kurz potápania, ale v prihláške je napísané, že záujemca by mal byť zdravý. Je možné s týmto prekonaným ochorením absolvovať kurz potápania? Ďakujem.

S uvedenou diagnózou ste akiste sledovaná na angiologickej ambulancii. Tam by Vás mali vyšetriť a podľa aktuálneho zdravotného stavu rozhodnúť o vhodnosti či nevhodnosti absolvovania kurzu.

alenkaM, 28. 11. 2013
Dobrý den som po operácii krcových žíl a chcela by som sa opytat ci mozem brat Detralex aj Venoruton naraz. Dakujem za odpoved

Dobrý deň. Užívanie oboch uvedených preparátov je úplne zbytočné. Podľa súčasných, dostatočne overených poznatkov a odporučaní je Detralex v dávke 2 tbl denne dostačujúca liečba. Je ale potrebné užívať ho dlhodobo.

<< Prvé  |  < Predošlé  |  51 - 55   56 - 60   61 - 65   66 - 70   71 - 75   76 - 80   81 - 85   86 - 90   91 - 95   96 - 100   |  Ďalšie >  |  Posledné >>

poradňaNa vaše otázky odpovedajú odborníci
z oblasti angiológie a cievnej chirurgie.

Vstúpte
Prihlásenie

Anketa

Počas ktorého ročného obdobia pociťujete problémy so žilami najintenzívnejšie?

Hlasovalo: 44134 Archív
Odborní Garanti
Spoločnosť cievnej chirurgie Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva Slovenská angiologická spoločnosť Slovenská lekárnická komora
Generálny Partner Projektu